מבחני דפר

סיכום נתונים על מבחן הדפ"ר

0

פרקים

מבחני צורות, מבחנים כמותיים ומילוליים

% 0

אחוז מהציון

זה האחוז שמהווה כל חלק מ 5 המבחנים במבחן הדפ”ר

0

ציון מקסימלי

זה הציון המירבי שאפשר להגיע אליו, ציון שפותח המון דלתות

מבחן הדפ”ר הוא החלק הכי חשוב בצו הראשון

מבחני הדפ”ר הם בדיקות פסיכוטכניות שמתבצעות בצו הראשון ובודקות יכולות הקשורות לביצוע משימות שונות בצה”ל, דרך שאלות שמתחלקות לקטגוריות כמו: הבנת הוראות, אנלוגיות מילוליות, הבנת תבנית של צורות וחשיבה כמותית.

הבנת תבנית של צורות מושפעת הרבה מ IQ מולד אבל עדיין אפשר להתכונן לחלק הזה ולהשתפר בו.
הבדיקות הן אדפטיביות, כלומר הן מותאמות אליכם לפי היכולת שלכם, והציון שתקבלו בהם – הציון הדפ”ר – יהווה גורם חשוב בקבלת ההחלטות לגבי השיבוץ והקידום שלכם בצה”ל.

טיפ:
למבחן אין מועד ב’ ולכן חשוב להתכונן אליו מראש ולהגיע רגוע כמה שיותר ואחרי שינה טובה.

חיילים בכיתה 1
חיילים בכיתה לומדים

קביעת הציון

המלש”ב יקבל ציון כללי בדפ”ר (10-90) וגם ציון לכל יחידה (1-9)

בחינת הדפ”ר תתבצע במצב אדפטיבי, כלומר כל המלש”בים יתחילו את הבחינה ברמת קושי ממוצעת ובהתאם לתוצאותיהם בכל שאלה רמת הקושי תשתנה.

כלומר, השאלה הבאה אחריה תהיה קשה או פשוטה יותר בהשוואה לקודמתה. מה שאומר שהתחושה שאיתה אתם תצאו בסוף המבחן לא יכולה להעיד על הציון שתקבלו. בכל יחידה המלש”בים יבחנו במסגרת של 10-30 שאלות והמבחן יימשך בערך 40 דקות.

טיפ:
חשוב לתרגל עמידה בזמנים כדי להספיק לפתור את רוב התרגילים לפני שנגמר הזמן.

חיילים בכיתה לומדים

הסבר על התפלגות הציונים והמשמעויות

דפר 10: הציון התחתון שאפשר לקבל, ועם זאת קיימת אפשרות שהצבא לא יקבל אתכם לשורותיו. אם תתגייסו, יתכן שזה יהיה לחוליה אשר בה השלמת הלימודים היא חלק מהתכנית. ציון זה מוגבל מאוד באפשרויות שהוא מציע, וכאשר מדובר במשימות קרב או משימות אשר דורשות חשיבה בסיסית, הציון יגביל אתכם.

דפר 20: דומה לדפר 10 אך עם מעט הבדלים. במקרים מסוימים תוכלו להשתייך ליחידות לחימה, אך לא לסיירות. אפשרויות המיון לתפקידים שדורשים יכולת חשיבה בסיסית עדיין מוגבלות.

דפר 30-40: הם ציונים שאף על פי שהם מתחת לממוצע, עדיין הם מתקרבים אליו. תפקידי הפיקוד עדיין לא יהפכו לאפשרות בשבילכם. אבל, תפקידים הדורשים הבנה מתקדמת או חשיבה מעבר לבסיסית אינם בגבול ההישג שלכם.

דפר 50: זה הציון האמצעי. עם ציון זה, תהיו מתאימים להרבה יחידות קרביות. יתכן ותוזמנו ליום סיירות אם שאר המדדים שלכם יתאימו, לדוגמא הציון שלכם בראיון האישי.

דפר 60: ציון שהוא כבר מעל הממוצע. עם ציון זה, יש לכם הרבה יותר אפשרויות וגם תפקידים בחיל האוויר הופכים להיות בהישג יד. כאן מתחילות להיפתח האפשרויות השונות והמעניינות בצה”ל

דפר 70: מציון זה ומעלה, ההבדלים כבר לא כה מוחשיים. הרבה דלתות פתאום נפתחות לכם ואתם מקבלים יותר זימונים באופן משמעותי, כמובן אם פרופילכם הרפואי מאפשר. עם זאת, לחלק מהתפקידים המובחרים יש דרישות נוספות מלבד הדפ”ר.

דפר 80-90: ציונים אלה הם הגבוהים ביותר, והם פותחים בפניכם את האפשרות להתמיין ליחידות מיוחדות במגוון תחומים, שדורשות יכולת חשיבה ותפקוד מהגבוהים ביותר.
מדובר במסלולים כמו סיירת מטכ”ל, טייס וגאמא סייבר ביחידה 8200.

חייל ליד לוח

צריכים עזרה או יש לכם שאלה? תרגישו חופשי ליצור איתנו קשר